אודות

מרכז 'מלאה הארץ דעה' הוקם במטרה להנגיש ולהפיץ את אוצרות האמונה ועמקי התורה, בבהירות בעמקות ומתיקות, לכל אחד מישראל, קטן כגדול, בארץ ובעולם.

נבואת "והשלחתי רעב בארץ… לשמוע את דבר ה'" מתרחשת לעינינו בשידור חי. אנו עדים לצימאון הרוחני הגדול, ורואים גם את המשברים הנולדים כשהוא אינו רווה. תפילתנו להיות שותפים במשימה האדירה בעת הזאת – לגשת למעיינות הקודש ולאוצרות החיים שהוכנו כמזון לדור הזה, לפותחם ולהפיצם ברבים.

למה בכלל חשוב הלימוד של עמקי התורה?
הכנו לכם משל חזק.

פעם איש אחד נתבקש להעביר חבילה למקום מסוים וישלמו לו על המשלוח. הוא נסע לשם, בדרך עצר לשתות קפה, לבקר חברים, לישון קצת, ובסוף, הגיע עם המשלוח ליעדו. המצב רוח שלו היה ירוד, כי לא היה לו כוח וחשק למשימה, והתשלום לא היה גבוה במיוחד.

עכשיו נספר אותו סיפור, רק עם 'פרט' נוסף – כשנתנו לו את החבילה, ספרו לו שבתוך החבילה יש תרופה מיוחדת שתציל חיים של ילד, והתפקיד שלו זה להעביר את החבילה לייעודה.

הנתון הזה, משנה לגמרי את כל התמונה. את המניע של האיש, את מצב הרוח שלו, את ההירתמות, את עשיית התפקיד בצורה הטובה ביותר, בלי עיכובים וכדומה.

הנתון הזה, איננו תוספת של עוד פרט, כמו שינוי במסלול, או החלפת הרכב שלו למשובח יותר. הנתון הזה לא התמקד בהדרכת האיש איך ליסוע בצורה הכי טובה. הנתון הזה בא 'מלמעלה', הוא יוצק משמעות ותוכן במעשה. הוא למעשה ה'נשמה' של מה שהאדם עושה.

ומהו הנמשל?…

לכל אדם בעולם יש כישרונות ייחודים לו. יש לו את התחומים שבהם הוא חזק. העיסוק האינטנסיבי של כל אחד זה בזיהוי הכישרונות שלו, ומציאת הדרכים להוציא אותם על הפועל כדי להצליח.

הדבר הזה הוא נפלא. אבל, יש כאן עוד משהו, עמוק מאוד – והיא המשמעות הגדולה שיש למה שהאדם עושה. זוהי ה'נשמה' של העשייה שלו, וכשהוא יצליח לחבר את העשייה לו לנשמה הזאת, היא תיצוק משמעות גדולה מאוד בעשייתו, ותכוון אותו לעשות את תפקידו בצורה יעילה, ברוח מרוממת, ומתוך תשומת לב לברכה שיהיה בכך לכל העולם.

בתורה יש חלק גדול ועמוק מאוד, שהוא החלק שעוסק במשמעות, לא רק במשמעות של התורה והמצוות, של שבת ושל תפילין וציצית, אלא גם במשמעות של החיים, של העבודה, של יחסי אנוש, של זוגיות והורות, של חיים ומוות, של לאומיות ואוניברסליות, של חופש וגבול, של אינדבידואליות וקבוצתיות, של צורת ממשל, של טוב ורע, של היצרים ושל השאיפות הגבוהות, של הניגון, של משא ומתן בעסקים, של הנכסים, הבית והבגדים, הדומם הצומח והחי, ועוד ועוד ועוד.

החלק הזה בתורה הוא עמוק מאוד. נקודת היסוד שלו זה שכל מה שהקב"ה ברא בעולם יש לו תכלית, אין שום דבר סתם. והתכלית הזאת היא תכלית בעלת משמעות גדולה, ובלשון התורה – בכל דבר יש 'ניצוץ' אלוהי. והתפקיד שלנו זה לחשוף את הניצוץ האלוקי הזה. כשהניצוץ האלוקי הזה נחשף ומתגלה הוא גורם לשני דברים מרכזיים – אחד, למצב בו האדם פועל מתוך משמעות, ולא סתם משמעות, אלא המשמעות העמוקה ביותר שיכולה להיות. כמו במשל של מישהו שנוסע להציל חיים. זה יוצק ערך אדיר לנסיעה שלו.

מסיבות היסטוריות עמוקות, חלק זה הוזנח ולא נלמד. החלק הכמעט יחידי שעסקו בו הוא חלק ההלכה, שזה התורה שנוגעת לתפקוד המעשי. לא להבנת המשמעות. לא ל'למה' אלא ל'מה'. כתוב בספרים, שהזנחת החלק של המשמעות היא הסיבה המרכזית למשברים ביחסים בין אלוקים ואדם, ובמשברים בתוך עם ישראל.

חכמי ישראל בכל הדורות הורו לנו בספריהם, שמשימה מאוד מרכזית, שהיא קריטית לשגשוג עם ישראל, וממילא לשגשוג האנושות, זה לפתוח את האוצרות האלה, המחשבה העמוקה והעתיקה של התורה, בנוגע למשמעות החיים בכלל ובפרט, ולהוציא מתוך האוצרות הללו מחשבות רחבות ועמוקות, מונגשות לכולם, כדי שמי שרוצה, יוכל להיחשף לעומק של התורה, לעומק של העולם, לעומק של ההיסטוריה, לעומק של הנשמה שלו, ולעומק של מאורעות החיים שעוברים עלינו.

המחשבות העמוקות האלה עוזרות לאדם למצוא את הניצוץ האלוקי שבתוכו, ולהעניק משמעות עמוקה לחייו.

פעילות המרכז:

בית מדרש ללימוד עמקי התורה

לב המרכז הינו בית מדרש פעיל המונה מעל 120 רבנים, אנשי מעשה ואברכים מבוגרים בחבורות לימוד שונות ובמסלולי לימוד מגוונים. החבורות נפגשות בכל שבוע ומעמיקות באוצרות הרוח העמוקים של התורה.

מכון להוצאת ספרים

המטרה שלנו במכון הספרים היא להאיר את העולם באור של אמונה על ידי כתיבה והוצאה של תכנים עמוקים המונגשים בשפה בהירה ומתוקה. עד כה מכון הספרים של מלאה הארץ דעה הוציא עשרות כותרים של הרב ראובן ששון אשר התקבלו ב"ה באהדה רבה בארץ ובעולם בקרב רבנים בכירים, אנשי ציבור, מחנכים ומורים, וכלל הציבור מכל חלקי האכלוסיה.
אנו רואים בהוצאת כל ספר כנכס תורני שיאיר לדורות.

תוכניות לימוד באמונה

אדם הרוצה לחזק את נשמתו, להדליק את הזיק שלה בכל יום ויום, לפתח ולהעצים את נוכחותה בחייו, צריך הוא ללמוד לימוד קבוע, בכל יום ויום בחלק שמדבר אל הנשמה ומלבה את העוצמה שלה בתוכנו. תוכניות הלימוד של המרכז עוטפות את הלומדים ומאפשרות להם להעמיק באמונה באופן יומיומי.
במסגרת תוכניות הלימוד הלומדים מקיפים נושאים יסודיים בערכי היהדות והאמונה. כיום לומדים במסגרת תוכניות הלימוד מעל 1000 איש.

שיעורים ברחבי הארץ

במטרה להפיץ את דעת ה׳ ואורו, הרב ראובן ששון מעביר שיעורים רבים ברחבי הארץ בכל חודש.
הרב מעביר שיעורים בישיבות רבות ונפגש עם תלמידי הישיבות בכל שבוע באופן קבוע.

הפצת תכני אמונה בארץ ובעולם

קהילת מלאה הארץ דעה

הינה קהילה וירטואלית חינמית אשר מונה למעלה מ-6000 חברים. חברי הקהילה מקבלים תכני אמונה באופן יומיומי המאירים להם את היום באור של אמונה.

ערוץ היוטיוב

ערוץ היוטיוב של המרכז כולל אלפי מנויים והוא מכיל מאות רבות של שיעורים בנושאים שונים כמו פרשת שבוע, מועדים וסוגיות באמונה. כל שיעור זוכה לאלפי צפיות והתגובות מרגשות ביותר. בערוץ נלמדים למעלה מ-40,000 שיעורים בכל חודש.

בית המדרש הווירטואלי

המטרה שלנו היא ליצור לכל דורש המבקש תוכן יהודי עמוק, כתובת בה יוכל למצוא את מבוקשו בקלות ובמהירות באמצעות מערכת חיפוש חכמה ונוחה. האתר מרכז בתוכו מאגרי תוכן רבים בכל נושאי הזהות היהודית, עמקי התורה ותובנות חיים לאור מחשבת היהדות.

מחלקת אנגלית

מיטב חומרי המרכז מתורגמים לאנגלית ומופצים למאות חברים בארץ ובעולם.

שיתופי פעולה

המרכז פועל להתאמת והנגשת התוכן הקיים לקהלי יעד שונים. לצורך כך אנחנו עמלים על פיתוח חומרים ושיתופי פעולה אסטרטגיים עם ארגונים שונים ומגוונים.
עיטור

תכנית הלימוד אוצרות האמונה

מגיע לנשמה שלך לחיות באמונה! כל החיים שלנו סובבים סביב יסודות האמונה – הקשר לה', תורה, מצוות, תפילה ושבת. הגיע הזמן שנבין אותן לעומק ונפתח את הלב אל האור העצום שטמון בהן.

אתם מוזמנים לצאת למסע של חיים: לימוד, שמחולל מהפך בהיר, עמוק ורלוונטי בחיים!

חנות הספרים

ספרי אמונה ועמקות התורה בלשון בהירה ומתוקה בחנות הספרים של מלאה הארץ דעה
a1

הרב ראובן ששון שליט"א

מייסד המרכז

לימד בישיבת רמת גן, הקים את ישיבת רמת השרון ועמד בראשה, חיבר ספרים רבים בכל חלקי התורה בכללם סדרות הספרים 'טללי חיים' ובאור פניך שהופצו באלפי עותקים והתקבלו באהבה רבה אצל כל חלקי הציבור.

כיום עומד הרב ראובן ששון בראש מרכז מלאה הארץ דעה, ועסוק בהפצת מעייני האמונה ברחבי הארץ והעולם.

משה וכטר

מנכ"ל

הרב נחשון בן ארצי

מנהל תוכן

ר׳ יאיר אביגד

מנהל פרויקטים

הרב חיים אקשטיין

עורך תוכן

הרב אופיר שוקרון

עורך תוכן

הרב יאיר קרוב

רכז תכנית בית המדרש

יעקב זרנצני

מנהל לוגיסטיקה

הדסה עזריאל

מנהלת משרד

המוצר התווסף לסל :)

דילוג לתוכן